Pies czy kot, co lepsze

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta umieją być naszymi wrogami, niemniej jednak mogą być także naszymi najlepszymi dobrymi znajomymi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy umieją być najlepszymi znajomymi człowieka i każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty umieją chodzę własnymi ścieżkami i za kotami tak rzeczywiście przenigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które właściwie nigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, ażeby przestanie tego chcieć, może zawsze od nas uciec. Wręcz gdy zagwarantujemy mu bardzo wygodne legowiska i fajne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może zwyczajnie zniknąć. Tymczasem z psami jest całkiem inaczej. Psy są zwyczajnie bardzo, niemniej jednak to bardzo wierne i one zwyczajnie nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione dobre warunki. O ile zatem zależy ci na tym, aby posiadać możliwość posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to nie gorzej wybrać psa. Koty możesz jednakże wybrać wówczas, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty po prostu chodzą własnymi ścieżkami nie trzeba ich na przykład wyprowadzać na spacery, a z psem jest zupełnie inaczej. Psy mają zwłaszcza trudno w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam zwyczajnie nie może się należycie wybiegać. Tymczasem w przypadku kotów nie ma tego problemu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Zobacz: http://zwierzaki.expert