Popularna hodowla kotów 

Koty są zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, gdyż są naprawdę urocze , a dodatkowo wspaniale potrafią umilić dzień dla nas i naszych dzieci. O ile od wielu lat marzyliście o zakupieniu własnego, norweskiego kotka, to zdecydowanie warto jak najszybciej podjąć się tej inwestycji.

Koty rasowe są na nieszczęście dość drogie i za wspaniałego koteczka będziecie musieli zapłacić od kilkuset to wręcz kilku tysięcy pln. Dokładna cena jest trudna do oszacowania, gdyż zależy od rasy oraz od jakości hodowli.
Profesjonalna hodowla kotów, która troszczy się o swoich podopiecznych ma troszkę wyższy cennik. Są to natomiast koty wyhodowane w szczęśliwym i wspaniałym domku, co wbrew pozorom bardzo wpływa na ich zachowanie. Wielu weterynarzy twierdzi, że okres dzieciństwa dla małego kotka jest istotny i wpływa na jego późniejsze zachowanie. Za rasowe, przepiękne koty płacimy de facto sporo, dlatego zdecydowanie warto z dużą dokładnością sprawdzić hodowlę, z której macie zamiar adoptować wspaniałego kotka. Niedługo będzie to wszakże wasz nowy członek rodziny, dlatego musicie być pewni, że posiadał on szczęśliwe dzieciństwo i będzie potrafił zachować się odpowiednio przy waszym dziecku. Warto też zwrócić uwagę na rodowód waszego koteczka. W końcu za rasowe koty płacimy faktycznie ogromne pieniądze i warto gruntownie sprawdzić jego dokumenty. Jeżeli zamierzacie kupić i przygarnąć norweskiego kota leśnego, to warto poprosić o przedstawienie wszystkich dokumentów udowadniających jego czystą rasę. 

Dodatkowe informacje: koty norweskie leśne.