Samochód zastępczy

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą radość uczestniczenia w kolizji drogowej. Kobiety i mężczyźni, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje przynajmniej niewielka stłuczka. Problemem jest nie tylko zniszczenie samochodu, niemniej jednak przede wszystkim strata czasu, jaka wiąże się przynajmniej z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą pojazdy samochodowe. Pal sześć jeśli uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować w trakcie krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. W dużej liczbie przypadków jednakże samochód wymaga bardziej trudnych napraw, które niestety wymuszają pozostawienie go w warsztacie na wiele dni,

Jeśli nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest potrzebny codziennymi. Mając gdyż bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych na przykład. z dojazdem do pracy. Należy jednakże pamiętać, że wraz z otrzymaniem samochody zastępczego zobowiązujemy się do stosownego dbania o pojazd. Wiąże się to głównie z koniecznością zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Auta zastępcze są w większości wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy albo z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno mieć parametry zbliżone do naszego. O ile wypożyczalnia nie dysponuje właściwym pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Tarnów.