Sposób na zakwaszony organizm

Zakwaszony organizm nie działa prawidłowo, a objawia się przede wszystkim: zmęczeniem, stanami zapalnymi, grzybicą, zaparciami, sennością, a wręcz wzmożonym apetytem na słodycze. Oczyszczanie organizmu z toksyn niekiedy jest dosłownie wskazane dla osób, które uprzednio nie odżywiały się we słuszny sposób, a w ich diecie dominowało białe pieczywo, nadmierne ilości kawy, cukru nabiału i mięsa.

Jak odkwasić organizm to tego stopnia żebyśmy znów poczuli się w pełni sił witalnych, zdrowi i energiczni (zobacz – aloe vera)? Po pierwsze musimy jeść sporo zielonych warzyw. W nich gdyż znajduje się dużo wartości odżywczych oraz witamin mających właściwości alkalizujące. Po drugie: należałoby ograniczyć spożywanie słodkich i gazowanych napoi, a w zamian to zastąpić je wodą mineralną, sokami ze świeżych owoców i warzyw, a także ziołowymi herbatami. Po trzecie: musimy zwrócić uwagę na tłuszcze, które spożywamy. Należy aby było, żeby w naszej diecie wynalazły się te, które zawierają sporo zdrowych kwasów omega (więcej – odkwaszenie organizmu sodą). Znajdziemy je na przykład w oliwie z oliwek, ziarnach słonecznika, orzechach, oleju kokosowym i lnianym. Po czwarte: ogranicz gluten i nabiał. Nie jest powiedziane, że nie musimy w ogóle spożywać zarówno ani nabiału, ani towarów bogatych w gluten. Można jednakże zrezygnować bynajmniej z części towarów, które spożywamy w ciągu dnia, albo poszukać ichniejszym zdrowszych niezawierających glutenu i nabiału zamienników, takich jak makaron bezglutenowy i mąka kukurydziana.
Powyższych kilka porad na zagadnienie tego jak oczyścić zakwaszony organizm nie dość, że pomoże nam wrócić do adekwatnej kondycji naszego ciała, to również wskaże odpowiednią drogę ku temu, w jaki sposób zdrowo się odżywiać, w ten sposób, żeby samemu nie zrobić sobie krzywdy.

Więcej: gluten szkodzi.