Szeroki wybór materiałów do klejów oraz zapraw murarskich 

Priorytetowym elementem każdej zaprawy murarskiej , a dodatkowo kleju jest piasek. Na waszym placu tworzenia będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to podstawowy składnik każdego cementu. Bez wątpienia istnieje także możliwość zakupienia bardzo wysokiej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w specjalistycznych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest pełno. Piaski te pozwalają na uzyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do tworzenia solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeżeli już chcecie, ażeby utworzone fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie ma co postawić na najwyższej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich , a oprócz tego kleju (sprawdź też: Soda blasting). 
Piaskowanie jest najważniejszym procesem na każdym placu tworzenia, szczególnie w obecnych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do tworzenia. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to całkowicie nieodpowiedni produkt do tworzenia wytrzymałych zapraw murarskich , a dodatkowo kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie warto zatem oszczędzać środków finansowych na piasek, gdyż może to zakończyć się w późniejszym czasie poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Sprawdź również informacje na stronie: Piasek suszony.