Uczestnictwo w kolizji

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą radość uczestniczenia w kolizji drogowej. Inni ludzie, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje choćby niewielka stłuczka. Dylematem jest nie tylko zniszczenie samochodu, ale głównie strata czasu, jaka wiąże się przynajmniej z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą samochody. Pal sześć jeżeli już uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować w trakcie krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. W bardzo wielu sytuacjach jednakże samochód wymaga bardziej trudnych napraw, które niestety wymuszają pozostawienie go w warsztacie na wiele dni,

Jeśli nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest niezbędny codziennymi. Mając bowiem bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych na przykład. z dojazdem do pracy. Należy jednakże pamiętać, że wraz z otrzymaniem pojazdy samochodowe zastępczego zobowiązujemy się do stosownego dbania o pojazd. Wiąże się to przede wszystkim z obowiązkiem zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Pojazdy samochodowe zastępcze są w większości wypadków wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy lub z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno mieć parametry zbliżone do naszego. Jeśli wypożyczalnia nie dysponuje właściwym pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: wynajem z OC.